Zalety ogrzewania podłogowego

Instalacja tzw. podłogówki  i sterownika do ogrzewania podłogowego na rzecz tradycyjnych grzejników, jest coraz bardziej popularna nie tylko przez swoje walory estetyczne – ze ścian znikają grzejniki, ale przede wszystkim ze względu na małą awaryjność i mniejsze zużycie energii niż przy innych systemach ogrzewania. Dodatkowo, coraz większa automatyzacja i dostępność wielofunkcyjnych sterowników do ogrzewania podłogowego, sprawiają, że ogrzewanie podłogowe staje się jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań.

 

Jak działa podłogówka?

Rurki z wodą umieszczane pod posadzką ogrzewają ją do temperatury wyższej niż ta w całym pomieszczeniu. Z tego względu cała podłoga staje się wielkim grzejnikiem, który równomiernie oddaje ciepło i ogrzewa powietrze w całym domu.

Rozwiązanie jest nowoczesne i bardzo korzystne. Poznaj więcej dobrych stron ogrzewania podłogowego:

  1. Większy komfort cieplny – rozgrzana podłoga oddaje ciepło przez promieniowanie. Ciepłe powietrze jest lżejsze, zatem unosi się równomiernie ogrzewając całe pomieszczenie.
  2. Najlepsze dla fizjologii człowieka – najcieplej jest w okolicach stóp i chłodniej na wysokości głowy.
  3. Temperatura niższa o mniej więcej 2°C w porównaniu do ogrzewania konwencjonalnego już zapewnia komfort termiczny – mniejsze zużycie paliwa używanego do generowania ciepła.
  4. Rozwiązanie przyjazne alergikom – ciepłe powietrze nie jest rozproszone, nie zachodzi cyrkulacja, tym samym kurz nie jest przenoszony.
  5. Energia jest zamieniana w ciepło w niemal 100%.
  6. Brak widocznych elementów instalacji – nie widać rur i zaworów.
  7. Większe bezpieczeństwo – nie występują przecieki ani usterki związane z eksploatacją.
  8. Lepszy współczynnik wydajności urządzeń współpracujących – czynniki grzewcze np. pompy ciepła i kotły kondensacyjne preferują pracę w niższej temperaturze. Takie warunki zachodzą przy podgrzewaniu podłogi, której temperatura nie przekracza zazwyczaj 26°C.

Ogrzewanie podłogowe to nowoczesne podejście do ogrzewania zapewniające komfort. Podłączenie instalacji grzewczej do naszego sterownika podłogówki Auraton 8000 sprawi, że zarządzanie systemem ogrzewania będzie bardzo proste. Auraton 8000 obsługuje 8 stref grzewczych oraz współpracuje z bezprzewodowymi regulatorami temperatury Auraton, co pozwala na stworzenie komfortu cieplnego na miarę Twojego domu oraz potrzeb Twojej rodziny.

Autor: Kategoria: Ogrzewanie podłogowe