Jak oszczędzać na ogrzewaniu?

Klimat w Polsce jest zmienny. Często powoduje to wymóg ogrzewania pomieszczeń nawet w nietypowych do tego miesiącach. W ostatnich latach, ze względu na niskie temperatury jesienią i zimy trwające do marca, okres grzewczy znacznie się wydłużył. Jak stosując regulatory temperatury marki Auraton, mimo większej eksploatacji urządzeń grzewczych, zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Pierwszą efektywną metodą jest utrzymywanie niższej, ale stałej temperatury pomieszczenia podczas naszej nieobecności w domu. Dzięki takiej strategii, nigdy nie wracamy do wychłodzonego domu oraz po powrocie jesteśmy w stanie szybko nagrzać pomieszczenia do optymalnej temperatury. Nie tylko jest to komfortowe rozwiązanie, ale przede wszystkim pozwala zmniejszyć koszty energii i paliwa używanego do ogrzewania. Wydatki na ogrzewanie niewątpliwie będą znacznie większe, gdy temperatura pomieszczenia niezmiennie będzie wysoka lub kiedy za każdym razem pomieszczenie będzie ogrzewane na nowo.

Większość regulatorów temperatury Auraton pozwala na czasowe ustawienie niższej temperatury na określoną ilość godzin, np. nocą lub kiedy jesteśmy w pracy. Modele do regulacji dobowej pozwalają na ustawienie cyklicznego obniżania temperatury o konkretną liczbę stopni. Takie ustawienia będą realizowane każdego dnia bez potrzeby codziennego włączania danego trybu ogrzewania.

Inną dostępną opcją zapewniającą maksymalną wygodę oraz redukującą wydatki na ogrzewanie są modele tygodniowe. Na przykład, bezprzewodowy regulator temperatury Auraton 2025 (RTH) posiadający funkcje URLOP, za pomocą której możemy ustawić obniżenie temperatury o określoną wartość na dłuższy czas – nawet do 99 dni. Warto zwrócić uwagę na fakt, że po określonym czasie programowany przez użytkownika termostat pokojowy powraca do normalnej pracy, czyli do ustawionego poprzednio programu. Zobacz prezentację termostatu elektronicznego Auraton 2025:

Regulatory temperatury regulujące temperaturę otoczenia to nie jedyne urządzenia, które w zasadniczy sposób ułatwią nam zmniejszenie budżetu przeznaczonego na ogrzewanie. Zastosowanie klamki Auraton H-1 jako urządzenia współpracującego z system ogrzewania to kolejny patent na oszczędność. Za każdym razem, kiedy uchylimy okno wyposażone w klamkę Auraton H-1, odbiornik Auraton RTH obniży temperaturę w pomieszczeniu o 3°C, natomiast w momencie otwarcia okna na dłużej niż 30 sekund, odbiornik RTH wyłączy urządzenie grzewcze. Jest to inteligentne rozwiązanie, które zapobiega generowaniu strat energetycznych, a tym samym pozwala zaoszczędzić na paliwie grzewczym.

Termostaty pokojowe proponowane przez Auraton to gotowe patenty na oszczędność. Sprawdź jak możesz zmniejszyć koszty ogrzewania swojego domu.

Autor: Kategoria: Regulatory temperatury