Auraton

 

Auraton  to dynamicznie rozwijająca się marka, której nadrzędnym celem jest przełożenie obserwacji najnowszych trendów w dziedzinie ogrzewania na tworzenie wysoko zaawansowanej technologicznie automatyki domowej.

Rozwiązania i systemy proponowane przez specjalistów Auraton tworzone są na miarę wymagań nowoczesnego budownictwa oraz potrzeb klientów. Dla firmy kluczowe jest, aby jej produkty cechowały się wysoką ekonomiką eksploatacji oraz dawały swoim użytkownikom maksimum satysfakcji i przyjemności z funkcjonowania przy minimum wysiłku włożonego w ich użytkowanie.

Za wkroczeniem na rynek marki Auraton stoi Andrzej Szymański będący właścicielem założonej w 1984 roku firmy LARS od 3 pokoleń zajmującej się produkcją i dystrybucją gazowych systemów grzewczych. Po tym, kiedy marka - w tym czasie znana jako Euroster, znalazła swoje miejsce na rynku, poszerzyła gamę swoich produktów o oświetlenie, a nastąpnie o regulatory temperatury oraz sterowniki do pomp. Marka Auraton tworzy swoje produkty od podstaw - projektuje urządzenia, udoskonała swoje produkty i proponuje gotowe systemy rozwiązań. Dzięki filozofii ciągłego i dynamicznego rozwoju oraz mądrze planowanych inwestycji od listopada 2011 roku firma zajmuje się wprowadzaniem innowacyjnych rozwiązań, czego owocem jest wprowadzenie na rynek 20 zupełnie nowych produktów.

Siedziba firmy przez niemal 30 lat znajdowała się na Smochowicach pod Poznaniem, jednak w 2014 roku doszło do długo oczekiwanej przeprowadzki do Niepruszewa, gdzie na powierzchni 2500 m2 mieści się hala produkcyjna, magazyny oraz biura. Razem z rozwojem linii produkcyjnej w najbliższym czasie planowane jest ciągłe powiększanie siedziby firmy.

 
Celem działalności firmy jest tworzenie najlepszych produktów dostosowanych do potrzeb klientów.

Ciągły rozwój i dążenie do doskonałości

Nieustannie prowadzimy badania i prace nad nowymi wyrobami oraz nad podniesieniem ich funkcjonalności i jakości. Poniżej przedstawiamy kluczowe daty w historii naszej firmy.

1984
Powstanie firmy LARS
1992
Początek sprzedaży regulatorów temperatury
1993
Wprowadzenie do oferty pierwszego bezprzewodowego regulatora temperatury
2005
Wejście na rynek europejski i rozwój eksportu
2009
Tworzenie działu rozwoju
2010
Wprowadzenie do sprzedaży pierwszego termostatu całkowicie zaprojektowanego i wyprodukowanego przez firmę Auraton
2012
Rozpoczęcie budowy nowej siedziby
2014
Przeprowadzka do Niepruszewa i rozwój produkcji

Firma rodzinna

Nasza firma angażuje się w Fundacji Firmy Rodzinne praktycznie od początku jej istnienia. Jesteśmy dumni z ponad 50-letniej historii i rozwoju naszego przedsiębiorstwa, które rośnie już od trzech pokoleń. Wspólnie z kilkunastoma innymi firmami w Polsce, aktywnie wspieraliśmy powstanie FBN Poland. FBN (Family Business Network) International to międzynarodowa organizacja zrzeszająca największe, najbardziej znane firmy i marki pozostające w rękach rodzin, które kierują się rodzinnymi wartościami i etyką w biznesie. Długa historia i właśnie "rodzinność" leżąca u podstaw całej naszej działalności sprawiają, że od wielu lat jesteśmy postrzegani jako stabilny, lojalny partner w biznesie i innych działaniach w kraju i za granicą. Wiemy, że firmy takie jak nasza to nie tylko biznes, generowanie co raz lepszych wyników finansowych, wysokiej jakości produktów i usług. Wierzymy, że mamy do spełnienia misję polegającą na wspieraniu stabilności gospodarki oraz wywieraniu pozytywnego wpływu na społeczności lokalne. Stąd nierzadko nasze firmowe, a także prywatne środki i umiejętności są wykorzystywane w celach pomocy osobom potrzebującym, wspierania ochrony środowiska, czy ratowania ludzkiego życia.

The Family Business Network

The Family Business Network International (FBN-I) to największa międzynarodowa sieć zrzeszająca firmy rodzinne z całego świata. Jej działalności przyświeca motto: Firmy Rodzinne dla Firm Rodzinnych i ma na celu wzmocnienie sukcesu rodzinnego biznesu z pokolenia na pokolenie.

family

Auraeko

Zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, firma Lars wpisana została do rejestru Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska pod numerem E0001051W. Jednocześnie przystąpiliśmy do organizacji odzysku AURAEKO, której jesteśmy współzałożycielami.
family

Kariera w AURATON

Obecnie nie prowadzimy procesu rekrutacji, jednak zachęcamy do przesyłania aplikacji na stanowiska, na które w tej chwili nie ogłaszamy naboru. Prześlij swoją aplikację na adres e-mail: praca@lars.pl wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych, a zostanie ona uwzględniana w kolejnych procesach rekrutacyjnych.